Регіон: Україна

Офіційний інтернет-магазин швейцарських годинників SWATCH (044) 501-57-26, (050) 468-60-99. Замовлення на сайті приймаються цілодобово

Swatch & Art – кохання, непідвладне часу


Давно відомо, що саме мистецтво робить світ кращим. Наша велика любов до мистецтва проявляється у всьому: від колаборацій з початківцями та відомими художниками, дизайнерами та архітекторами до арт-резиденції Swatch Art Peace Hotel, від підтримки відомих мистецьких закладів до партнерських проектів зі знаменитими музеями. Результатом такого співробітництва стала незвичайна та цікава інтерпретація одного з найбільших шедеврів, який ви зможете бачити прямо на вашому зап'ясті.

1985: Кікі Пікассо (Kiki Picasso)
Перший годинник із колекції Swatch Art Special з'явився завдяки співпраці з відомим художником Кікі Пікассо (Kiki Picasso). Випущена в обмеженій кількості, серія зі 140 екземплярів мала величезний успіх і заклала основу для «найменшого дизайну у світі» та безлічі колаборацій з діячами мистецтва.

1986: Кіт Харінг (Keith Haring)
Для знаменитих годинників Swatch Art Specials Кіта Харінга характерні цікаві та сміливі поєднання кольорів, а також присутність чарівних мультяшних персонажів. Моделі годинників MODEL AVEC PERSONNAGES, SERPENT, MILLES PATTES та BLANC SUR NOIR пронизані енергетикою Нью-Йорка 1980-х. Вони миттєво підкорюють серця поціновувачів мистецтва.

1985: Swatch надихає вуличних художників
В ході «Street Painting Performance» («Перформанс вуличного живопису») на вулиці Базеля були запрошені європейські художники-урбаністи, щоб кожен з них зміг висловити своє унікальне бачення часу на полотні прямо перед міським театром.
Така акція повторно проводилась в Лондоні, Парижі та інших містах світу, внаслідок чого ми стали піонерами міського мистецтва

2011: Swatch Art Peace Hotel, Шанхай
Саме в Swatch Art Peace, в центрі Шанхаю, можна зустріти діячів різних напрямків у мистецтві. Вони приїжджають сюди з усього світу. Резиденти, які є представниками різних мистецьких сфер, зможуть зупинитись в готелі на період від трьох до шести місяців. Всіх цих творчих особистостей об'єднує прагнення до створенння нових витворів мистецтва та спільної творчості.

1991: Альфред Хофкунст (Alfred Hofkunst)
Альфред Хофкунст відомий в світі мистецтва тим, що в його роботах предмети повсякденного побуту зображені у вигляді оптичних ілюзій. Скульптурно-фактурні годинники, створені художником для Swatch, виглядають дуже незвичайно та є мініатюрним екземпляром поп-арту. Три унікальні моделі Art Specials були виставлені на продаж на продуктових ринках Швейцарії, Австрії та Італії поряд із овочами та фруктами. Вони миттєво стали медійною сенсацією.

1989: Міммо Паладіно (Mimmo Paladino)
Італійський художник-концептуаліст Міммо Паладіно створив мінімалістську модель годинника OIGOL ORO, яка була випущена обмеженим тиражем у 140 екземплярів. Перший годинник цієї серії став головним призом у конкурсі «Design your Swatch» («Створи свою модель Swatch»), на участь у якому надійшло понад тисячу заявок. Ще 99 екземплярів були подаровані видатним діячам по всьому світу.

1990: Алессандро Мендіні (Alessandro Mendini)

1996 року бренд Swatch удостоївся честі вести офіційний відлік часу на Олімпійських іграх в Атланті. Амбіційний проект Swatch O'Clock, що покликаний об'єднати мистецтво та спорт, очолив Alessandro Mendini. Він відібрав 12 художників, по одному на кожне олімпійське місто для створення дванадцяти культових інсталяцій Swatch Art Clock Towers.

У наступні роки знаменитий італійський архітектор та дизайнер створив кілька годинників Art Special. Моделі COSMESIS (1990), METROSCAPE (1990), LOTS OF DOTS (1991), SWATCH THE PEOPLE (1992), FANDANGO (1994), TAMBOUR (1994), CRYSTAL SURPRISE (1994), MONUMENTO MENDINI (1998) буквально випромінюють чудову невимушеність, що властива грайливому стилю цього відомого дизайнера. 

У 2016 році він створив життєрадісну модель SPOT THE DOT, на якій немовби розсипано кольорове конфетті.

1992: Сэм Френсіс (Sam Francis)
Американський художник Сем Френсіс, відомий своїми виразними та барвистими роботами, створив динамічну картину у вигляді годинника. Складається враження, що малюнок нанесений прямо на руку. Модель Swatch Art Special – це оригінальний витвір мистецтва, який можна носити на зап'ясті.

1994: Міммо Ротелла (Mimmo Rotella)
Міммо Ротелла створює свої картини в техніці деколаж. Для своїх робіт він використовує фрагменти плакатів, фотографій та рекламних проспектів. Для колекції Art Specials він створив модель MARILYN, яка присвячена знаменитій зірці поп-культури, та BENGALA із зображенням лютого тигра на циферблаті.

Американець Нам Джун Пайк вважається засновником відеоарту. Його модель ZAPPING з колекції Swatch Art Special випромінює неймовірну енергію. Дизайн цього годинника інформаційної епохи пронизаний духом 90-х років.

З нагоди Олімпіади 1996 року в Атланті фотограф Анні Лейбовіц створила свою модель Art Special. Вражаюча модель годинника ANNIE LEIBOVITZ найкраще прославляє світ спорту. Її дизайн демонструє 10 світлин олімпійців під час тренувань.

1996: Йоко Оно (Yoko Ono)

Дизайн, запропонований Йоко Оно для годинника Swatch, одночасно характеризується елегантно-стриманою гамою та водночас приголомшливою провокаційністю. Якщо відволіктися від стриманого дизайну в сірих тонах, якщо придивитися ближче, то ви побачите на годиннику FILM NO. 4 зображення оголених сідниць які представлені у вигляді кадрів кіноплівки.

1997: Арнальдо Помодоро (Arnaldo Pomodoro)

Відомий італійський скульптор Арнальдо Помодоро знаменитий своїми геометричними творами із бронзи. ROTOR – перша модель у колекції Art Special з нержавіючої сталі. В цьому невеликому елегантному годиннику дуже чітко проглядається самобутній стиль автора.

Завдяки творчій співпраці Сью Хантлей та Донни Мьюїр були створені чудові твори в різних сферах мистецтва. Не є винятком їх моделі Swatch Art Specials. Годинник WINDMEAL присвячений домогосподаркам, а LIPSTICK – такому загадковому явищу, як людська розмова.

1999: Ренцо Пьяно (Renzo Piano)
Ренцо Пьяно, автор архітектури «навиворіт» відомого Центру Помпіду (Centre Pompidou), використовував схожу естетику і в своїй моделі Art Special – JELLY PIANO. Дизайн цього стриманого прозорого годинника демонструє чарівну привабливість годинникових механізмів.

2013 & 2016: Mika

Співак, композитор та продюсер Mika лівансько-британського походження створив моделі годинників Swatch Art Specials KUKULAKUKU та KUKULAKUKI прямо напередодні свят 2013 року. В 2016 році він створив унікальну модель MUMU-CUCURRUCUCU із яскравими геометричними візерунками та сяючим золотим циферблатом, що прикрашений розкішним гравіюванням.

2013: Хосе Карлос Касадо (José Carlos Casado)

Мультимедійний творець Хосе Карлос Касадо переніс на модель OFF з колекції Swatch Art Special свій характерний творчий стиль, що полягає у поєднанні нових технологій із традиційним мистецтвом, а також у зіткненні реальності, нереальності та підсвідомості. Він також творчо підходить до використання програми для смартфонів Swatch AR't, створюючи для моделі годинника OFF ефект «доповненої реальності».

2019: Пігкассо (Pigcasso)

В 2019 році ми вирішили розширити межі креативності та позитивної провокації за допомогою колаборації з талановитою свинею-художницею Пігкассо (Pigcasso) для випуску ексклюзивного годинника з обмеженим тиражем FLYING PIG BY MS. PIGCASSO.

Swatch – основний партнер Biennale Arte

6 разів поспіль ми виступали, як основний партнер знаменитої венеціанської експозиції сучасного мистецтва Biennale Arte, що займає провідну роль у пошуку та просуванні нових тенденцій в мистецтві. Наша участь полягає в тому, щоб проводити виставки в рамках самого заходу, а також займатися випуском спеціальних годинників Swatch Art Specials.

Swatch x Locarno Film Festival

Впродовж вже 75 років кінофестиваль Locarno Film Festival пожвавлює літнє життя швейцарського містечка Локарно. Щороку сюди з'їжджаються найвидатніші та найталановитіші діячі кінематографу, щоб продемонструвати свої досягнення. Ми надавали підтримку фестивалю протягом багатьох років, а з 2023 року стаємо одним із його головних спонсорів.

1988: Набір Fondation Maeght Set

Бельгійські художники Поль Бурі (Pol Bury) та П'єр Алечинскі (Pierre Alechinsky) спільно з італійцем Валеріо Адамі (Valerio Adami) створили набір Foundation Maeght Set, до якого увійшли три моделі годинників в абстрактному стилі, що отримали високу оцінку у шанувальників.

Swatch x Museum of Modern Art (MoMA), Нью-Йорк

В середині 90-х років музей МоМА придбав годинники Swatch для своєї престижної колекції дизайнерських виробів, у якій на теперішній час представлено 3 моделі годинників: GB100 (1983), Jelly Fish (1985) та Jelly Skin (1998). З роками наша співпраця з цим визначним музеєм розширилася. Були проведені такі спеціальні виставки, як Workspheres (2001) та Items:Is Fashion Modern? (2017). В рамках нашої останньої колаборації ми надали людям можливість милуватися на руці шедеврами Густава Клімта (Gustav Klimt), Вінсента Ван Гога (Vincent Van Gogh), Піта Мондріана (Piet Mondrian), Таданорі Йокоо (Tadanori Yokoo) та багатьох інших художників.

Swatch x Louvre, Париж

Наша взаємодія з цією історичною пам'яткою Парижа розпочалася в 2001 році з відкриття фірмового магазину в Carrousel du Louvre. Через кілька років по тому ми віддали шану архітектору Лео Мінґ Пею (Leoh Ming Pei), який створив унікальне оформлення музею. Саме йому був присвячений спеціальний дизайн Swatch X You, а в загальній колекції ми в грайливій формі представили свою інтерпретацію знаменитих шедеврів із Лувру.

Swatch x Centre Pompidou, Париж

Офіційно прояв нашої любові до мистецтва розпочався саме з цього паризького музею. В 1985 році була випущена перша модель Art Special Kiki Picasso, за якою послідувала низка успішних починань. Наше багаторічне співробітництво ознаменувалося спеціальною колекцією Swatch X Centre Pompidou. В ній представлені деякі з найзнаменитіших шедеврів Центру Помпіду — роботи таких славетних майстрів, як Фріда Кало (Frida Kahlo), Піт Мондріан (Piet Mondrian) та Амедео Модільяні (Amedeo Modigliani).

Swatch x Rijksmuseum, Нідерланди

В 2018 році ми почали співпрацювати з нідерландською мистецькою галереєю – Rijksmuseum. В рамках цієї колаборації було створено три моделі годинників за мотивами знаменитих творів мистецтва із сучасними акцентами.

Swatch x Thyssen Museum, Мадрид

В 2018 році ми розпочали співпрацю з музеєм Тіссена (Thyssen Museum), створивши несподівані та в той же час, сучасні інтерпретації трьох, що зберігаються в ньому шедеврів Бальтазара ван дер Аста (Balthasar van der Ast), Франца Марка (Franz Marc) і Піта Монта. Mondrian).

Swatch x National Museum of 21st Century Arts (MAXXI), Рим

З нагоди святкування 10-річчя готелю Swatch Art Peace Hotel ми об’єдналися з MAXXI, національним музеєм мистецтв XXI століття в Римі. За 12 місяців співпраці з'явилася низка творчих ініціатив, включаючи бесіди з художниками, виставки, а також розробку дизайну Swatch X You, присвяченого музею.